zaddyhyung zaddyhyung
  • 22-03-2021
  • Mathematics
contestada

A can contains 4 cups of pineapple juicethe can costs 2.56 what is the unit price in dollars per fluid ounce?

Respuesta :

tylerredfearn323
tylerredfearn323 tylerredfearn323
  • 22-03-2021

Answer:

22

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In Nebraska on I-80, the speed limit is 75 mph. How long would it take you to travel 525 miles in Nebraska on I-80 if you went the speed limit the whole time?
What is 0.04 times 7.6? Using ur work
political party in Germany that proclaimed that Aryans were a master race
Write the instructions in the right column Dos Don'ts
To which position did President McKinley appoint Theodore Roosevelt in 1897?
name 3 southwest asian countries that official language isn't arabic
The majority of Italian immigrants arrived in the United States between 1600 and 1776. 1776 and 1840. 1840 and 1870. 1880 and 1910.
At a cocktail party, you can expect the average person to eat how many hors d'oeurves in two and a half hours? A. 8 B. 15 C. 20 D. 10
devin began running a month ago to get back in shape.the first day he ran .5 miles. each day after that he ran 10% more than the previous day for a total of 30
What was the policy regarding Japanese Americans in the military during World War II? A. Japanese Americans were not allowed to enlist in the armed services. B.