dbarry24 dbarry24
  • 22-03-2021
  • Mathematics
contestada

A package of sliced cheese weighs 2 1/4 pounds and costs $18. If 3 slices weigh a total of 2 ounces, how much do the 3 slices cost?

Respuesta :

cooperd0609 cooperd0609
  • 22-03-2021
10 slices will cost 10 dollars
Answer Link

Otras preguntas

can someone help me solve?​
What is the measure of L ABD?
What value of x makes the proportion below below correct? 7/8=x/64
What does the acronym DASH stand for? A) Defenses against stunted health B) Drugs aimed at stifling heart disease C)Diets amended to suppress health hazards D)
Convert the angle 0=29pie/15 radians to degrees.
I need immediate help!!!
An atom of hydrogen consists of one _______________ surrounded by one _________________. A) proton, neutron B) neutron, proton C) proton, electron D) neutron
What contributed to the growth in business in the 1920's?
I just need help on c-g. The whole question is there in case anyone needs it.
The lengths of the two sides of a triangle are given. Find the lengths that the third side must be greater than and less than. a. 7,2 b. 12, 21