uuuuuuuo uuuuuuuo
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP I HAVE 3 MINUTES TO TURN THISS IN HELPPPP!!!!! You bought 10 Frisbees for $11.90. What was the cost per Frisbee?

Respuesta :

annieflvs
annieflvs annieflvs
  • 25-02-2021

Answer:

each frisbee costs $1.19

Answer Link
ssdandreasd
ssdandreasd ssdandreasd
  • 25-02-2021

Answer:

It should be $1.19 I hope this helps

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

____ is a series of lines arranged together in a recurring pattern with rhythm and meter.
1/3 and 3/5 as a decimal
What is a reason that some historians provide to explain why many Americans support the idea that states’ rights caused the Civil War?
What is the main cause of earths magnetic field?
what is one result of texas's large size
To make 16 cookies, how many cups of sugar will you need?
The ratio of a green pepper plants to red pepper plants in adelines garden is 3 tp 5. if there are 20 red peppers plants, how many green pepper lnats are there?
What is the difference between prokaryotic and eukaryotic cells?
Which of the following is not a use for a connective? a. to connect contrasting ideas b. to summarize several ideas c. to grant an exception d. To negate previ
How did ferdinand and isabella unify spain??