eatmycatplzyt
eatmycatplzyt eatmycatplzyt
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

Sam bought 9 ounces of cheese for $3.24. Joe bought 7 ounces of cheese for $3.22. Who got the best deal?

Respuesta :

banatangerineman
banatangerineman banatangerineman
  • 26-02-2021

Answer:

Sam

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A test cross is a mating of an individual with an unknown genotype and an individual that?
John is a real estate salesperson with city brokerage. how many hours per week is john required to work for city brokerage...?
the ratio of peters money to henrys money is 4 : 3 there at first. after perter spent 12 dollars they had an equal amount of money each. How much money id peter
Which of the arguments in the lesson did you find most effective in communicating a position on the soda ban? Identify the argument and explain why. Include det
Broadly defined, __________ is the art of running an implement that leaves a mark over a surface.
Which synapse(s) are specifically responsible for the sensitization of the withdrawal response? Answer choices: Sensory neuron to facilitating interneuron Senso
One of the primary feeds for beef cattle is corn. The following table presents the average price in dollars for a bushel of corn and a pound of ribeye steak for
Sean tried to drink as fast as he could. He drank the slushy at a constant rate. There were originally 275 milliliters of slushy in the cup. After 13 seconds, 2
What is a molar solution?
Jane Bouvier is a computer scientist working for a state university. Her job description states that she is responsible for the development and maintenance of t