husbandsdonte54 husbandsdonte54
  • 25-02-2021
  • Mathematics
contestada

Ten oranges cost $ 5.80. a. What is the cost for two oranges?

Respuesta :

VxeMintyYT
VxeMintyYT VxeMintyYT
  • 25-02-2021

Answer: 58

Step-by-step explanation: 5.80 x 10 equals 58

Answer Link

Otras preguntas

Name the function of the underlined section in this sentence.​
more history yaay ......
Drag each tile to the correct box. Latanya is locating relevant sources for her research paper about school uniforms. What adjustments could Latanya make to her
can somebody help with this??????
Choose 2 from the list and explain how they are your favorite fashion trend 2-3 sentences: Mini handbags retro sunglasses, Preppy/ plaid skirts Layered necklace
Can someone please help I don’t understand how to do the is thank you
PLEASE HELP! NO LINKS AND DONT ANSWER JUST FOR POINTS OR U WILL BE REPORTED! I Will give brainiest!!!!!!
What would happen if a plant was unable to produce dermal tissue?
Helpppppppppppppppppppppppppp
How do you feel when you are moving to another home Explain 1 paragraph