26tamiahoward 26tamiahoward
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

If 6 containers of veggie straws cost $36.12, what is the constant of proportionality?

Respuesta :

sja505 sja505
  • 23-02-2021

Answer:

6.02

Step-by-step explanation:

Divide price by quantity

Answer Link

Otras preguntas

Help please 1. Summarize two harmful effects of acid rain 2. Predicting outcome how will the depletion of the ozone layer affect human health 3. Describe the gr
how did the coercive acts affect trade Boston
why did andrew jackson want the indians to leave their tribes
how do we know that the people of Mohenjo-Daro created a highly organized civilization?
Help please 1. Summarize two harmful effects of acid rain 2. Predicting outcome how will the depletion of the ozone layer affect human health 3. Describe the gr
what was the main goal of European explorers in the 1500s?
how do we know that the people of Mohenjo-Daro created a highly organized civilization?
As viewed from a cliff 340 feet above sea level, a ship is 450 feet from the shore. What is the angle of depression from the cliff to the ship on the water belo
How many ways are there to arrange five French club members for a yearbook photo if the president and vice president must be seated in front with the other thre
One group of people purchased 10 hot dogs and 5 soft drinks for $35. Another group purchased 7 hot dogs and 4 soft drinks for $25.25. What is the cost of a sin