doodoobrainforr
doodoobrainforr doodoobrainforr
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

Please help asap!!!!!!!!!

Please help asap class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-02-2021

Answer:

The unit price per apple is $0.50

Step-by-step explanation:

If there is a total of 12 apples priced at $6, you can do 6 / 12 to find how much each apple costs individually.

6 / 12 = 0.5

Therefore, each apple costs 50 cents, or $0.50.

Answer Link

Otras preguntas

what % is 3% of 5%?​
Which of the following is the correct substitution into the quadratic formula? 3x2 + 4x +5=0
What was Washington’s role in the French & Indian War? Why did he become famous?
What is an energy level? Apex
PLEASE HELP!!! In all criminal prosecutions, the accused shall enjoy the right to a speedy and public trial by an impartial jury of the Stote and district wher
Write the 3 government responsibilities that are most important to you and explain you choices.
The first Europeans to settle the area that is now New York
How do I solve this ​
An object with a density_____ 1.0 g/mL will float in water. Greater than Less than Equal to
is -1/2, 0.2 or 3/4 furthest from 0