egli2008
egli2008 egli2008
  • 23-02-2021
  • Mathematics
contestada

Bananas cost $0.65 per pound. What equation is used to find C, the total cost of p pounds of bananas?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-02-2021

Answer:

C = 0.65p

Step-by-step explanation:

plz marke me brainliest

Answer Link
melaniemellzzz melaniemellzzz
  • 24-02-2021
0.65 = C or vice versa
Answer Link

Otras preguntas

What is the inverse of a cubic function called?
How many different size triangles can be drawn with angle measures 90°, 45°, and 45°? no trianalec
What is the main diffrence between a personal letter and a professional letter Spelling Formatting Writing tool No answer text provided
PLEASE HELP ME! Asap i don’t Know this one at ALL!! I will mark you as the best answer!! describe how astronomers use the different types of electromagnetic ra
Why did English laws for Ireland focus on religious differences in the 1500s and 1600s?
Find the difference
Which of these statements explains why artists in different times and places produce different kinds of art? O A. Artists are all historians, O B. Artists are p
13. $15,000 is invested in an account that yeilds 5% interest per year. After how many years will the account be worth $91,221.04 if the interest is compounded
The independent variable of a data set is x, while the dependent variable is y which of these is a response variable?
Most people, even those who exercise regularly at low to average intensity (1 hour at the gym or a 2- to 3-mile walk several times per week), do not need an inc