nakiya49 nakiya49
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

At Walmart, ground beef sells for $3.75 per pound. How much would it cost to buy 4.25 pounds of chicken?

Respuesta :

Barbarebe Barbarebe
  • 22-02-2021

Answer:

15.9 dollars

Step-by-step explanation:

you have to multiply 3.75 by 4.25

Answer Link
lorene1202
lorene1202 lorene1202
  • 22-02-2021

Answer:

15.94

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

1/4 of a liter is equal to how many mL
what is the manifest destiny
NaHCO₃ is a. a strong acid b. a strong base c. a weak acid d. a weak base e. a salt (made from an acid and a base)
A number decreased by 4 is less than 14?
Who is the normative character in the play Hamlet?
What is a compound word of a foot that is bare. Join two words from the riddle to make a compound word
24 is 16% of what number
What is 2 to the 10th power in scientific notation
how do conservationists make use of watersheds and eco zones? why is this important?
a large body of rock or gas that orbits the earther