matthewyu0764 matthewyu0764
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

At Wendy's, 3 Baconators and 2 Frosty's cost $21.50. If 5 Baconator's and 1 Frosty cost $30, find the cost of one Baconator and one Frosty.

Respuesta :

PREMIUMFILM28 PREMIUMFILM28
  • 22-02-2021

Answer:

1.00 would be the cost

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How do scientist study prehistory without written records from that time
A certain compound is made up of one phosphorus (P) atom, three chlorine (Cl) atoms, and one oxygen (O) atom. What is the chemical formula of this compound?
Which statement BEST describes the benefits of muscular fitness training? a. High levels of muscular fitness can improve your self-image and improve or prevent
What is the expression for (5/6) to the power of 2
Which best describes neurons? a/Like all eukaryotic cells, neurons do not have the ability to regulate what substances go in and out of the cell. b/ Like all eu
How did European voyages of Exploration lead to European empires in the Eastern Hemisphere?
use breaking apart to find its product for 3x5= 6x6= 5x7= 6x7=
Post your question here (Keep it simple and clear to get the best answers) Given that log4x=-3,find x. a,1/81 b. 1/64 c.64 d.81
Translate the sentence into an equation. Four times the difference of a number and 5 is 24. a. 4 • (c – 5) = 24 b. 4c – 5 = 24 c. c – 4 • 5 = 24 d. 5 • (c –
The vertical sequence of the layers of soil is called a soil a. family. b. horizon. c. profile. d. dynasty.