ameiaoliver14 ameiaoliver14
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

hurry please ... LOOOOOLLL

hurry please LOOOOOLLL class=

Respuesta :

akposevictor
akposevictor akposevictor
  • 27-02-2021

Answer:

12 pounds of grapes cost $18.00

Step-by-step explanation:

The point, (12, 18) as plotted on the graph indicates that 12 pounds of grapes costs $18.

From the graph, we see that when x (pounds) = 12, y (cost) = 18.00.

Answer Link

Otras preguntas

How can I improve my health knowledge?
if a scientist wanted to know whether a particular hydrocarbon was in use in a cell's plasma membrane, they could search the organism's:
Easy | Grade 8 practice sheet "Vocabulary of Chemical Equations"
99 is 0.9% of what number? Would you expect the answer to be a lot less than 99, slightly less than 99, slightly greater than 99, or a lot greater than 99 expla
1. Small Producer is heavily dependent on Massive Mart for product sales. When Massive Mart aggressively negotiates lower wholesale prices so it can then lower
A cliff diver leaps horizontally at 3. 0 m/s off a 20 m high cliff. What is the speed exactly 1. 0 second later?
A roman historian named Ammianus Marcllinus wrote the first systematic description of the Huns in a collection that covered part of the history of the roman emp
calculate the amount of heat needed to raise the temperature of 55.0 g of liquid water from 25c to 99 c
What is the answer to this question?
what is it when it says brainliest? mark me it