arturobiles300 arturobiles300
  • 22-02-2021
  • Mathematics
contestada

Alicia bought a package of eight peaches for $3.20. Find the cost of each peach.

Respuesta :

miacohoa8
miacohoa8 miacohoa8
  • 22-02-2021

Answer:

.40 cents each.

Step-by-step explanation:

$3.20/8=.40

Answer Link

Otras preguntas

The total mass of 25 candy bars is 2 kilograms. What is the mass of each candy bar in grams?
Which animal is most likely to be between a polar bear and a fish in a food chain
¿Cuál es incorrecta? * 1Tú y yo somos trabajadores. 2Tú y yo son trabajador. 3Tú y yo somos perezosos.
What might someone be excused from jury duty?
Heat and/or energy are transferred from one object to another if the objects have _________ temperature(s).
What is the slope of the line through (-9, 6) and -3, 9) and explain?
Please help me with this math question
Which set of measures could represent the lengths of the sides of a right triangle
If you're good at trig please help meeeee Show full working out ;)
why did the jacksonian democracy happen