klowe4811
klowe4811 klowe4811
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

if pear cost 1.95 per pound how much would to pounds cost plz answer back thank you and god bless you.

Respuesta :

rex12342 rex12342
  • 26-01-2021

Answer:

$3.90

Step-by-step explanation:

please give me brainliest

Answer Link

Otras preguntas

A plan for optimal use of all elements of promotion to elicit a particular response is called?
A corporate bond shows a trading price of $124.65; a coupon rate of 6.245; a maturity date of february 15, 2034; and a par value of $1,000. what will you pay, a
If you are ambidextrous, switching hands will result in a clearer sign message. group of answer choices true false
Find the total amount in the compound interest account. 8000 is compounded semiannually at a rate of 11% for 22 years
What is the author's purpose in "Raccoon Olympics"? (image below for answers)
Decide whether each proposed multiplication or division of measurements is possible. If it is possible, write the result in the last column of the table. propos
Which parts of the nephron does adh act on to regulate water reabsorption?
Jose had 2/3 of a burrito left over after dinner. when he got home,his dog ate 1/2 of what he brought home. how much of the burrito did his dog eat?
1. In reaction mixture 2g mg combine with 2 gram sulphur to give magnesium sulphide. which is limiting reagent and which reagent is in excess, and by how much a
A client expresses a complete lack of interest in food. how would the nurse document this finding in the client's medical record?