mooneyc216 mooneyc216
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

If frys cost 3.24 money per pound at a gas station and I buy 3.5pounds how much money was I spent

Respuesta :

michaelp973 michaelp973
  • 27-01-2021

Answer:

Step-by-step explanation: it will be that you spend $11.34

Name me brainliest please

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP 2. Calcium hydroxide, used to neutralize acid spills, reacts with hydrochloric acid to produce calcium chloride and water. If you spilled 85.0 gram
Ants can carry food at a speed of 1 cm/s. how long will it take the ant to carry a cookie crumb a distance of 50 m from the kitchen table to the ant hill? (expr
Arteries are most accurately defined as blood vessels that carry __________. highly oxygenated blood blood toward the heart blood away from the heart deoxygenat
1. Which of the following best describes the main theme of the passage? * A. Parents know best and only want to protect their children. B. Imagining yourself i
Tickets to the zoo cost $12 for adults and $8 for children. The school has a budget of $240 for the field trip. An equation representing the budget for the trip
How can you maintain your Christian lifestyle in this modern world?
an art teacher had 2/3 gallon of paint to pour into containers. if he poured 1/8 gallon of paint into each container until he ran out of paint, how many contain
Complete the table for this equation. y = 4x Enter your answers by filling in the boxes. x y 1 2 3 4 5
Can someone explain to me why I have to make the + symbol a - when the question asks 7a-(3+8a)?
If anyone doesn’t mind, can someone help with this one