hernan26 hernan26
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

Jaxon bought 8 2/3 pounds of apple at the Farmer's Market. If the apples cost $1.80 per pound, how much did Jaxon pay for the apples?​

Respuesta :

jmonayonjm jmonayonjm
  • 26-01-2021

Answer:

$15.6 or $16

Step-by-step explanation:

simply multiply 8 2/3 to $1.80

Answer Link

Otras preguntas

use the digits 1-7 to create a seven-digit number that can be rounded to 6,300,000
find the valueis the the correct answer
why was the conquest of England. documentented in a tapestry
In 1636, Roger Williams was expelled from the Massachusetts Bay Colony, and founded Rhode Island, because he supported
use the distributive property to multiply 5(b+8) a.5b+40 b.5b+8 c.5b+13 d.8b+40
Your sister is in a leadership class at school, and the class is doing a unit on community wellness. She needs to do a project that assists others in improving
How to write 3,028,002 In Word Form
solve the following equations x (x-7)=0
HELP Jim had not yet seen his beautiful present. She held it out to him eagerly upon her open palm. The dull precious metal seemed to flash with a reflection of
40,000 is 10 times as much as