treyweaver
treyweaver treyweaver
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

An 8-lb bag of apples costs $7.52. What is the cost of apples per pound?

Respuesta :

lukewigzy
lukewigzy lukewigzy
  • 26-01-2021

Answer:

94 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Aidez moi svp Julien roule 6min et 48 s et fait 6,3km quelle est sa vitesse en k/m Merci d’avance pour votre réponse
(WILL MARK BRAINLIEST) The histogram below represents the number of points Mandy scored per game. The graph makes the data appear symmetric when it is actuall
d a 2 -45² and a² tab-652​
Please answer True or False if the statement below is included in the five (5) tasks mentioned in step number 17 for Answering Incoming Calls. 1. Follow through
solve the equation 4 × 10^-5
You are building a house whose concrete foundation requires 2760 cubic feet of concrete. If the foundation is to be 46ft long and 30ft wide, how deep will it
|82-4.1z| > 1.5 solve
What is the scientific name of the Australian animal that drastically changes its appearance when removed from it'd natural habitat?
smallest whole number that gives an answer of 180 when rounded to 2 significant figures
A novel process for obtaining magnesium from sea water involves several reactions. Write a balanced chemical equation for each step of the process. (Use the low