honey2765 honey2765
  • 25-01-2021
  • Mathematics
contestada

16 donuts cost $15.75 what is the price per doughnut

Respuesta :

masterethan0921 masterethan0921
  • 25-01-2021

Answer:

About  1.01$ - 1.02$

Step-by-step explanation:

Answer Link
laylabear14
laylabear14 laylabear14
  • 25-01-2021

Answer:

$1.02

Step-by-step explanation:

16 divided by 15.75 is $1.02 (rounded)

Answer Link

Otras preguntas

How many 4/5 cups serving are in 3 1/2 cups of cereal?
25 decresed by the product of number and 3
Please help me anyone ;(
I neeeee helppppppppp
How to change the following improper fraction to a mixed number 88/36
2/3 divided by 3 and 3/4
Which of the following points are more than 5 units from the point P(-2, -2)? Select all that apply. A. A(1, 2) B. B(3, −1) C. C(2, −3) D. D(−6, −6) E. E(−4, 1)
What conclusion can be drawn about the discoveries of Marie Curie and Louis Pasteur? Their discoveries continue to make the workplace more efficient. Their disc
3. ALGEBRA Marcy Wolfe needs an installment loan of $18,500 to purchase a new automobile. The anual percentage rate is 9%. She has to repay the loan in 48 month
in a AP the first term is 8,nth term is 33 and sum to first n terms is 123.Find n and common difference​