nikkidonn9 nikkidonn9
  • 25-01-2021
  • Mathematics
contestada

If the cost of a half ton of cement is $185, what is the cost per pound?

Respuesta :

angie5609
angie5609 angie5609
  • 25-01-2021
$0.185 hope this helped!!
Answer Link

Otras preguntas

Einstein used the photoelectric effect to prove that light has what?
what is a 15 yard gain
You have diving lessons every fifth day and swimming lessons every third day.today you have both lessons. In how many days will you have both lessons on the sam
what is the exponent on 10 when you write 5.3 in scientific notation
how many parallel sides does a trapezoid have?
compare and contrast a mountain range with a mountain system
how was feudalism beneficial
An artist is using three different colors in a mosaic. The ratio of green to blue to yellow color tiles in the mosaic is 4:6:9. She has 42 blue tiles to use. Ho
order from least to greatest 0.5, 1/5, 0.35, 12/25, 4/5
what is a 15 yard gain