uibefluwbhv
uibefluwbhv uibefluwbhv
  • 25-01-2021
  • Mathematics
contestada

PLZ HELP PLZ HELP PLZ HELP PLZ HELP

PLZ HELP PLZ HELP PLZ HELP PLZ HELP class=

Respuesta :

Itxlyss
Itxlyss Itxlyss
  • 25-01-2021
Store B would have the best deal
Each lightbulb for store A would be $3.74
Each lightbulb for store B would be $3.07
Each lightbulb for store C would be $3.58

To find the answer, you divide the price and the amount of lightbulbs in each pack to get the price per lightbulb.
Answer Link

Otras preguntas

What biome is Livermore Californica in
Without parentheses the expression 8 plus 30 divided by 2 plus 4 equal 27. Rewrite the expression with parentheses so it equals 13; then 23
how to work out [ (6³-9)÷23] 4
Show how to count from 170 to 410 using tens and hundreds
A 12 ounce bag of birdseed costs $3.12. A 16-ounce bag of birdseed costs $3.84. Which is the better deal. How much money per ounce would you save by buying that
How might 2,197 be written as a base number with exponent?
Ten thousand more than 300,000+90,000+5000+40 is
Joseph is filling a box with books that weigh 2 pounds each. The most the box can hold is 15 pounds. How many books can Joseph put in the box? Please work it ou
How does the scientific process generally begin?
in a recent season NASCAR driver Jimmie Johnson won 6 of the 36 total races held to the nearest thousand ,find the part of races he won