ingridchairez2017
ingridchairez2017 ingridchairez2017
  • 25-01-2021
  • Mathematics
contestada

what is the unit price of cheese if 1.6 pounds cost $14.40?

Respuesta :

mustachekawaii0825
mustachekawaii0825 mustachekawaii0825
  • 25-01-2021

Answer:

$8.87 per pound

Step-by-step explanation:

Answer Link
500004168
500004168 500004168
  • 25-01-2021

Answer:

32647

Step-by-step explanation:

It is this becasue i know

Answer Link

Otras preguntas

What kind of state labor laws resulted from progressives lobbying to protect workers?
Which landform is much of northern and eastern Europe?
how do proteins play an important role in the mating of japanese beetles? a. by storing lipids for future use by the reproductive cells b. by sending and detect
Help! A paper factory makes 8423 sheets of paper and 45 minutes how many sheets of paper does the factory make in one minute round to the nearest hundredth if n
Where did fighting continue after the Spanish forces in Cuba had surrendered
Which solution is a way that the government is trying to reduce pollution in Mexico city?
what did Americas including the colonies export in triangle trade
Which of the following did the Stamp Act Congress issue? Declaratory Act of 1766 Declaration of Independence Declaration of Rights and Grievances Declaration of
The word turkey is said to come from the Hebrew word "Tukki" which means:
Glycolysis requires a)ATP b)oxygen c)sunlight d)NADP+