Respuesta :

Answer:

4

Step-by-step explanation:

divide 9 by 3 the answer is 3 then divide 12 by 3 then the answer is 4

Answer:

4 spells can be bought with $12.00

Step-by-step explanation:

3 times 3 is 9 = 3 spells for nine dollars

3 times 4 is 12 = 4 spells for 12 dollars

Each spell costs $3.00