Nyonnaaaabbabyyy Nyonnaaaabbabyyy
  • 24-01-2021
  • Mathematics
contestada

Pls help I really need a good grade on this

Pls help I really need a good grade on this class=

Respuesta :

alyssambarb
alyssambarb alyssambarb
  • 24-01-2021

Answer:

the 1st one. the unit rate is $21.00

Answer Link

Otras preguntas

11 to the power of 2
Laredo manufactures Nuts and Bolts from a joint process (cost = $80,000). Five thousand pounds of Nuts can be sold at split-off for $20 per pound; ten thousand
Factor to solve the equation
From experience, an airline knows that only 80% of the passengers booked for a certain flight actually show up. If 9 passengers are randomly selected, find the
A 2.5kg metal bar is quenched from 800°C by immersion in a closed insulated tank of water containing 50 litres of water initially at 20°C. Assuming that both wa
Your friend takes a job cleaning up a neighbors yard and mowing the grass, and asks you and two other friends to help. Your friend divides the amount the neighb
At 19°C, a rod is exactly 19.11 cm long on a steel ruler. Both the rod and the ruler are placed in an oven at 280°C, where the rod now measures 19.26 cm on the
Which phrase best describes the chrisholm trail
_____ represents an entity in the real world that can be distinctly identified. A class An object A data field A method
Explain why all of these expressions have the same value. 4500÷90 450÷9 45÷0.9 4.5÷0.09