Nyonnaaaabbabyyy Nyonnaaaabbabyyy
  • 24-01-2021
  • Mathematics
contestada

Pls help I need a good grade on this I’ll brainlest

Pls help I need a good grade on this Ill brainlest class=

Respuesta :

alyssambarb
alyssambarb alyssambarb
  • 24-01-2021

Answer:

the second is better deal

the unit rate for the better deal is $4.07

Answer Link
bigbrainleo
bigbrainleo bigbrainleo
  • 24-01-2021
The second deal is better. The unit rate of the better deal is $4.07/gal.

106/25 = 4.24 per gallon
61.05/15 = 4.07 per gallon
Answer Link

Otras preguntas

what is the summary of Unwelcome in Chinatown by Amy Wu
at what speeds do you criuse down the track of a roller coaster
What are the new coordinates if (-8,-8) and (8,8) are turned 90 degrees clockwise?
Conplete the tag question. Laura: Eva es muy simpatica, ¿ ? Marc: Si, ella es muy simpatica.
5. "I Wandered Lonely as a Cloud" is an example of a (5 points) nature article modern novel Romantic poem realistic essay
native americans often turned to britain and spain for help in preventing americans from settling in the west. true or false?
An easy way to reduce calorie intake during the week is to A. drink 12 glasses of water per day. B. serve gravies, sauces, or dressings on the side
what is the equivalent decimal for 4/45 a) 0.23 b) 0.09 c) 0.1 d 0.1 ( The first 3 answers are recurring decimals )
This type of stitching prevents stretching while a garment is being constructed.        A. Baste stitching   B. Stay stitching   C. Top stitching   D.
how is friction related to newtons third law of motion