uhmichele08 uhmichele08
  • 24-01-2021
  • Mathematics
contestada

if 15.5 gallons are $24.16, how much is it for one gallon

Respuesta :

lacampanella
lacampanella lacampanella
  • 24-01-2021

Answer:

$1.55870968

Step-by-step explanation:

24.16dollars/15.5gallons = 1.55870968dollars/gallon

Answer Link

Otras preguntas

HOW CAN YOU MAKE 7,5,6,AND 3 EQUAL 75 USING PARENTHESIS.
Which are associated with the Hebrew people? Choose all answers that are correct. A. worshiped many gods including Re, Osiris, and Horus B. compiled the Torah a
why did the American public mostly oppose joining the league of nations after world war 1
give m an example of age problem
the ratio of dogs to cats in the pet store is 3/5. how many cats are there in the store if there are 21 dogs
is 15 over 50 equivalent to 0.3
Explain why the high pitched whistle is fine for the Dolphins
What happens when an object is dropped? A. force and mass increase every four seconds B. decelerates as it gets closer to the ground C. accelerates due to t
out of a total of 500 flowers,65 are roses. what percent of the flowers are roses
what was the zimmerman telegram?