MiraTou123456789
MiraTou123456789 MiraTou123456789
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

15 POINTS!!!IF YOU HELP ME!!!
1. A shopper bought a 10-pound bag of apples for $12.50. What was the unit price? Show your work. A $0.63 C $6.25 B $1.25 D $12.50

Respuesta :

mirrglo mirrglo
  • 22-01-2021
B divide 12.50 by 10
Answer Link

Otras preguntas

Components A and B form ideal solution. At 350 K, a liquid mixture containing 40% (mole) A is in equilibrium with a vapour containing 70% (mole) A. If the vapou
A kayaker travels X miles per hour down stream for three hours. On the for our return trip, the kayak or travels 1 mph slower. How far did the kayak or travel i
10 points How did countries agree to solve the ozone hole problem in the Montreal Protocol of 1987?*
Given the speeds of each runner below, determine who runs the fastest. Stephanie runs 10 feet per second. Stephanie runs 10 feet per second. Liz runs 420 feet i
Please help ASAP I will mark brainlest
Yesterday, 5 of the 49 students in a contest gave their speeches. How many students gave their speeches? Write your answer in simplest form.
A chlorine atom has 7 valence electrons in its third shell. What will it do when forming an ion?
Is this correct I need to know
Amenda's 12.0-gal tank is filled with E85 fuel. The density of E85 is 0.758g/ml. What is the volume in liter of the E85 fuel
Name three island countries of Africa.