zayecholsss zayecholsss
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

Kwahi had to buy a case of water for his teammates. The water was 4.99 for a 24-pack. What is the unit rate for one bottle of water

Respuesta :

xAddelenex
xAddelenex xAddelenex
  • 22-01-2021

Answer:

Around 21 cents per bottle.

Good price!

Answer Link

Otras preguntas

What are the unit rates for  4/8 , 5/25, 36/6, 14/21, 18/30, 28/16, 56/35, 45/108, 12/42, 39/26
98 divided by 7 please show how
the perimeter of a rectangle is 120 meters. If the length of the rectangle is 20 meters more than the width, what are the dimensions of the rectangle.
What are the unit rates for  4/8 , 5/25, 36/6, 14/21, 18/30, 28/16, 56/35, 45/108, 12/42, 39/26
98 divided by 7 please show how
98 divided by 7 please show how
Find the slope of the ski run that descends 15 feet for every horizontal change of 24 feet
what are some examples of figurative language found in the book Divergent?
98 divided by 7 please show how
Find the slope of the ski run that descends 15 feet for every horizontal change of 24 feet