204715
204715 204715
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

4 packages of blueberries cost $9. How many packages of blueberries can you buy for $63?

Respuesta :

walkeke
walkeke walkeke
  • 22-01-2021

Answer:

28

Step-by-step explanation:

Answer Link
FamoussHailey
FamoussHailey FamoussHailey
  • 22-01-2021

Answer:

9 divided by 3= 6. You can buy 6 packages of blueberries for $9 dollars.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Explain why radio and television stations use different frequencies to broadcast programs.
Which of the following were demands made upon Germany following the end of World War I?
find the value of x anyone
when was the printing press invented
Can someone help me on this?
In a regular polygon, every __________ has the same length and every __________ has the same measure.
The length of the arc intercepted by a congruent central angle is proportional to the _______ in similar circles.
Explain how to use friendly percents to find 35% of 80.
What is the value of y in the equation 6 + y = −3?
Patients across the life span, especially women and the elderly, can suffer from incontinence. What are some of the ways that a medical assistant can demonstrat