lexrne lexrne
  • 26-10-2016
  • Mathematics
contestada

find the unit price for each trail mix. cost is $6.00 and weight 3/4Lb

Respuesta :

coms886616
coms886616 coms886616
  • 26-10-2016
6/ 3/4
6(4/3)
= 8

The answer is 8. 
Answer Link

Otras preguntas

Richard is suffering from consistent chest pains. His doctor suspects a cardiovascular disease. Richard’s doctor uses an to detect and diagnose his disease.
¿adónde van? textbook use all of the given elements to write a complete sentence indicating where people are going. use the appropriate present-tense form of th
Two points on the graph: (7,3) (1,-1) , please help me find the equation
Read the sentence. with a light step, george climbed the stairs to the school dance. what is the adjective phrase in the sentence?
Effective teachers should attempt what for their insecurely attached students
Lipid molecules contain more __________ atoms than either carbohydrate or protein molecules.
The red path on the map from Tennessee to Oklahoma is most likely showing what aspect of American history? A) The Erie Canal B) The Trail of Tears C) Transcon
The three main parts of an outline are main ideas, details, and _____. A. TITLES B. NOTES C. SUBPOINTS I need to get it FAST! Please?
Based on her description, the reader can tell Morris is envious of her friend because her friend
The perimeters of the square and the regular pentagon are equal.