myyyyyyyaaaaa myyyyyyyaaaaa
  • 25-10-2016
  • Mathematics
contestada

Paint costs $29.95 per gallon Nikki needs 12.25 yards project how much will need to spend on paint remembered you run to the nearest Penny

Respuesta :

pphreadpphread pphreadpphread
  • 25-10-2016
You can delete this as it is a duplicate. That said:
price * amount = cost
$25.95 * 12.25 = $317.89
Answer Link

Otras preguntas

three equivalent ratios for 6: 54
what number is subtracted from 12 to get 9
A pet store currently has a total of 45 cats and dogs. There are 7 more cats than dogs. Find the number of cats and dogs in the store. Write and solve a system
Rashid can paint 2 square feet in 10 minutes. Fill in the missing parts to tell how long it will take h to paint a fence that is 6 feet high by 25 feet long. Ra
Extracellular fluid is also called                 A)           cytosol                 B)            intracellular fluid                 C)            inter
Johnny left home and drove west 6 miles to Bakersville for flowers. Then he drove 8 miles north to his girlfriend's house. How far apart are Johnny's girlfriend
How many solutions does the equation 3x+x+3=2(2x+1)+1 have?
how did the discovery of glossopteris support wegner's continental drift hypothesis?
Martha has a savings account that pays 1.5% interest annually. She has not made any deposits or withdrawals for many years. Suppose that her current balance is
whats the fraction in simplest form- 9/12