Seudónimo Seudónimo
  • 24-12-2020
  • Mathematics
contestada

if 1 case of 500 20oz. cups cost 48.38 how much does one cup cost (show all work)

Respuesta :

mumsy
mumsy mumsy
  • 24-12-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

if 500 cups costs 48.38

than one cup will cost

48.38/500=0.096 cents per cup

Answer Link

Otras preguntas

How did the railroads affect the relationship between eastern cities and the Great Plains? Railroads brought settlers to cities in the East and crops and grain
If f(x) =x^2 -2x and g(x) = 6x+4 for which value of c does (f+g)(x)=0
how the graph does the graph behave as x approaches positive or negative infinity. does it keep going at the same rate or does it approach a value but never to
the national flag of scotland has a white diagonal on a blue backround Tracy is sewing a scottish flag she knows that the length of one diagonal will be 15 feet
Match each career path with the CTSO that can help further the goals for that path.
What organizational pattern is used in this example
onesimus was who to Paul the apostle
Which of the following factors did not contribute to the decrease of federal funding for Oklahoma in the 1980s?
whats the exanded expression for -7(k-3)
Before you enter an intersection on a green light, make sure A. you can clear the intersection before the light turns red B. you're traveling at the speed limit