cam8358 cam8358
  • 24-12-2020
  • Mathematics
contestada

3 people wanted to go in together to buy one ounce of gold in 1980 for $615.00. How much would it cost each person? ​

Respuesta :

zyzynoiz
zyzynoiz zyzynoiz
  • 24-12-2020

Answer:

$205.00

Step-by-step explanation:

$615÷3 =205

205 × 3= 205

like and give brainly please

Answer Link

Otras preguntas

what are the Confederate states?
How to convert fractions into decimals?
Which type of force pulls objects toward one another
Vitellium (Vi) has the following composition:Vi-188: 187.9122 amu; 10.861%Vi-191: 190.9047 amu; 12.428%Vi-193: 192.8938 amu; 76.711%Based on this data, what can
In a bag of keys, there are 15 silver keys, 5 black keys, 11 copper keys, and 4 painted keys of various colors. One key is drawn out at random. What is the prob
Which type of force pulls objects toward one another
How Do I Write an Anonymous Letter?
Differentiate. y=ln (17-x)
what is algor mortis?
A patient receives 150 cc of medication in an IV drip over 4 hours. What is the rate per hour of this dose?