lesleyc36 lesleyc36
  • 22-12-2020
  • Mathematics
contestada

​When shopping, Joe noticed the prices for the items he purchased; each pen
and pencil (​p)​ cost $0.85 and erasers (​e)​ cost $1.15 each. Determine the amount that Joe spent on his supplies. Show your work:
​Joe Spent $________

Respuesta :

863910
863910 863910
  • 22-12-2020

Answer:$2

Step-by-step explanation:

Ver imagen 863910
Answer Link

Otras preguntas

Which pair of numbers is relatively prime?    A. 18 and 45   B. 26 and 91   C. 10 and 33   D. 14 and 63
what does hijo mean in spanish?
what is the average speed of a cheetah that runs 70m in 2.5 seconds?
Welsh language, literature,music,and culture are promoted at the festival.What is the complete predicate? Please help me! :)
There are three kinds of levers. What makes them different from each other?
what is the answer of 9m-14= -8
Which of the following expresses the number of meters a contestant must travel in a 3-lap race where the course is a circle of radius R meters? F. 3R G. 3πR H.
what is the answer of 9m-14= -8
1. The cotton gin changed agriculture in the South by:     a.simplifying the planting process.    b.making cotton the dominant crop.    c.combining cotton and w
What is domain and range