idkausername27
idkausername27 idkausername27
  • 22-12-2020
  • Mathematics
contestada

Susan bought 12 ounces of candy. How many pounds did she buy?
Show the proportions needed

Respuesta :

kmarcus602
kmarcus602 kmarcus602
  • 22-12-2020

Answer:

If Susan bought 12 ounces that would equal to .75 pounds

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The graph of the function, 2 ( ) 2 x f x   , is shown.
Using the starting point formula, What is the price elasticity of demand for going from a price of 130 per unit to a price of 110 per unit?
Escriba una respuesta breve (de 3 a 5 oraciones) sobre lo que cree que hará Estados Unidos con respecto al comportamiento agresivo de Hitler y por qué
Điểm chung và khác nhau của: Tiền lê định luật lệ ,Luật hồng đức, Luật gia long
big bracket 35 - 3 1 - 60 / 2 big (- 3 call) - 2 / 6 - 4 (15 - 3 - 8) call (big) ​
What would be the equivalent units for direct materials for January, using the weighted-average method?
In the short run, given a market price equal to $50 per instant pot, the firm should produce a daily quantity of ________?
Which device can act as both a content cache and a URL filter and is configured in the client browser of an end-user system? 1) Proxy server 2) Firewall 3) Rout
Ben is making cookies and the ratio of cups of sugar to cups of flour in the recipe is 3:4. If he has 5 cups of flour, how many cups of sugar should he add?
A clothing store is having a sale. All items are on sale for 35% off the original price. Create an equation in terms of p, the original price of an item, to sho