kayla8275 kayla8275
  • 22-12-2020
  • Mathematics
contestada

Can somebody do this for me?

Can somebody do this for me class=

Respuesta :

vichingmachine vichingmachine
  • 22-12-2020

Answer:

1. There is a farmer's market nearby. An apple at the market costs $2 each. I decided to go see how many apples I could buy.

2. k= 2 and y = 2x

3.

x      y

0      0

1       2

2      4

3      6

4      8

5      10

Step-by-step explanation:

please give thanks :)

in step 3, you might need to explain to us or show examples of tables so we can answer it fully, this is what I thought of but your class might teach it differently.

Answer Link

Otras preguntas

In the context of this letter, which is more important: freedom of speech, or the protection of young people from what some may see as harmful ideas?
Use the graph to answer the question. y 5 4 3 2+ 1 -4 -3 - - 3 4 5 X N 1 -24 -3 -4+ -5 Which line is perpendicular to the line shown on the graph? O A. y=-x+2 O
4185 +36 +28+718 ........
a standardized test has 125 questions with a total of 1300 points
Use the space below to explain how you know if the statement is correct or incorrect: Andy has been saving his pocket money. He began the month with $44 and end
help me please!I need help​
(4.5 x 10 4) divided by (300)
Please explain election technology
What technology innovations made possible the "new imperialism" of the late 19th century?
Ranboo back story? (not homework i just wanna find some ppl who are interested in the same things) ft. the reddie meme