DiamondS8
DiamondS8
26-11-2014
Mathematics
contestada
How do I find this answer 20=4x
Respuesta :
luana
luana
26-11-2014
[tex]You\ have\ to\ divide\ both\ sides\ by\ 4:\\\\20=4x\ \ \ \ |:4\\\\\boxed{x=5}[/tex]
Answer Link
konrad509
konrad509
26-11-2014
[tex]20=4x\\x =5[/tex]
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 51+ )
Otras preguntas
Please help Leo is buying fabric to make curtains. The graph shows the cost, y, of buying x years of fabric. What is the cost of buying 7 yards of fabric?
The count and the wedding guest
Solve the equation:{ e w s d o k a q b d } ^2 + 4 + 20 + ( + 1) = 0 where is a constant, has complex conjugate root. If one of the roots of this quadratic is =
What is the result of 6+ 3/8? 1/8 1/4 16 48
PLEASE 15 POINTS! HELP QUICKLY!! THANK YOU! Write an introductory paragraph on the importance of Daniel Hale Williams. OR Marie Curie Be sure to include a: Hook
The most abundant type of coal in the United States is _____. anthracite lignite bituminous coal brown
direct speech to reported speech. 1 1 The teacher ordered us, “Be quiet and listen to my words
[tex]F(x)=-8x^{5} -x^{4} -3x^{2} +1[/tex]
Polygon R is a scaled copy of polygon Q. 16 F 14 6 Polygon Q What is the value of x? نيا 7 3 Polygon R Sin
4) A 2-gallon container of laundry detergent costs $22.00. What is the price per quart? Submit