shalovett28
shalovett28 shalovett28
  • 25-11-2020
  • Mathematics
contestada

You buy 6 items for $25.60. About how much did you spend?
$125
$145
$75
$150

Respuesta :

dolo423af
dolo423af dolo423af
  • 25-11-2020
The answer is 150 because 6 times 25.60 equals 153.6
Answer Link
Аноним Аноним
  • 25-11-2020

Answer: About $150.

Explanation: Each item cost $25.60, so I multiplied it into six, equalling about $150.

Answer Link

Otras preguntas

what is 1.5 repeating as a fraction
Please help!!! Urgent
answe1r 5+5+2+3÷2please
HELP PLEASE: Increasing ____ raises the boiling point of a liquid. a. the amount of liquid b. pressure c. volume
I'm not sure how many ____ of water I'm supposed to drink every day. A: CupsB: Cup'sC: Cups'
Select the correct answer. A knife or a broken glass slices through the layers of the skin causing heavy bleeding. Which type of bleeding injury is it? A. abra
F(x) = 3x^2 +12x+7 in standard form
Why is Black Friday a frusding experience for some people? Refer to the text
What is the message of the Bribri creation story?
Three of these pairs of quantities are related by direct variation. Which pair is NOT? A.x = hours traveled at 60 miles per hour, and y = total distance travele