bryashjakirk13 bryashjakirk13
  • 24-11-2020
  • Mathematics
contestada

3 pounds cost $15 how many pounds can u buy for $45

Respuesta :

smitty5469
smitty5469 smitty5469
  • 24-11-2020
You can buy 9 pounds
Answer Link
joardylooney
joardylooney joardylooney
  • 24-11-2020

Answer:

9 pounds

Step-by-step explanation:

Plz mark B R A I N L I E S T :)

Answer Link

Otras preguntas

What is the problem about water being wasted what are some ways you can help solve the problem how does that harm people on the planet what would you need ?
1. The fourth principle electronic level has:
in a fruit basket, there are 9 bananas, 4 apples, and 3 plums. what is the ratio of bananas apples?
Find the annual premium
what will be the final kinetic energy if the velocity of a body is halved keeping mass constant​
HELP Compare and contrast these four functions using complete sentences. Focus on the slope and y-intercept first, and then on any additional properties of each
Please help solve for y.
According to the article, why did ben Zaccai want the Torah to be removed from Jerusalem to keep it safe? He feared violence would reach Jerusalem. He feared an
As it turns out, the scale of this chart is higher than all of these; it’s “exponential.” What does this imply for the difficult problems of today?
Some snakes produce a powerful poison that paralyzes their prey. This poison is an example of Group of answer choices an adaptation resistance an abiotic facto