kourp7854
kourp7854 kourp7854
  • 24-11-2020
  • Health
contestada

A cartoon containing 14kg apples costs₹910 . Find the cost of 25kg apples​

Respuesta :

dargbeydzidzor
dargbeydzidzor dargbeydzidzor
  • 24-11-2020

Answer:

1625 euros

Explanation:

14kg:£910

25kg:x

Cross multiply it.

14kg×x=25×910

14×/14=25×910/14

×=1625

Answer Link

Otras preguntas

361,354,347, ... Find the 47th term.
After World War I, how did Japan become a dominant power, producing advanced weaponry to compete with Western nations? They moved to an agrarian based economy.
What is the value of x and y A x=6.15, y=7 B x=2, y=5 C x=8, y= 9 D x=2✔️14, y= 2✔️10
Solve the equation and check the solution. 1. a-212-11 / O a=1 O a=3 O a=4 O a = 42
PLS!! HELP ASAP I WILL GIVE BRAINLIEST. write the correct answer pic is not blurry not excuses
1. Find the area of this complex shape. ​
Elena failed her algebra exam and blames her teacher for teaching the concepts poorly. How would attribution theory explain Elena's behavior? A. Elena is using
नर चीता meaning in Hindi
A student is writing an essay about the advantages of learning about other cultures. Read the draft of the essay and answer the question that follows.I would lo
Take a moment to reflect upon Frankenstein Chapters 8-16, which you have just read. What do you think about “the creature” so far? You can discuss his actions,