michellegigglesr michellegigglesr
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada


If 12 snickers bars cost $8.40, how much does one bar cost?

Respuesta :

mdp7413lovep202jr
mdp7413lovep202jr mdp7413lovep202jr
  • 23-11-2020

Answer:

70¢

Step-by-step explanation:

$8.40/12 bars equals $0.70

Answer Link

Otras preguntas

A team of physicians is studying a weight-loss pill. The physicians recruited volunteers for a study. The volunteers were in the age group of 30 to 35 and were
There are 40 tables set up at school for the annual pancake breakfast. Each table is 6 feet long an 2 feet wide. The students plan to cover each table with a pa
__________ uses humor, satire, and artwork to influence the reader about serious issues.A) A political cartoonB) An editorialC) A letter to the editor
Chris used 43.96 feet of fencing to enclose a circular garden. What is the radius, in feet, of the garden?
31. Which of the following behaves as acid only? A. HCO3- B. NH4+ C. HSO4- D. CH3COO-
A random sample of 125 high school students were asked if they plan to go to college. The results are shown in the table. Plan to go to college Do not plan to
What is the central idea the white umbrella
According to this diagram of the earth's interior, which part is the densest? А B С D
tysmmm for helping meee The text: excerpt from The Snowdrop by Hans Christian Anderson "You are a little too early," said the wind and the weather; but every s
Question 1 of 5 Which statement correctly compares the function shown on this graph with the function y = 4x+ 2? 10 8 61 41 2 -10 8 6 4 2 2 4 6 8 10 -21 4 -6