nicolasnieminen
nicolasnieminen nicolasnieminen
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

Jenny bought 4 DVD's for $25.20. What was the unit rate?

Respuesta :

halynnmalone
halynnmalone halynnmalone
  • 23-11-2020

I think its 6.3........

Answer Link
Аноним Аноним
  • 23-11-2020

Answer:

1 dvd for $6.30

Step-by-step explanation:

25.20/4

Answer Link

Otras preguntas

What scenario shows responsible behavior with regard to lab safety
24=4v, what does v equal?
Someone please help!! Determine the intercept of the line. ​
Four sisters bought a present for their mother. They received a 10% discount on the original price of the gift. After the discount was taken, each sister payed
A moving company is called into a building and asked to relocate 520 bricks to a location 15 meters above the ground. If each brick is 4 kilograms, what amount
Need Assistance With This:​
Which line is the graph of y = -2x + 2?
Macroevolution is the evolution of an individual orgasm over its life span. True or false?
HELP ASAP! What is the radius of A?
What happens to a light wave traveling through air when it strikes a boundary with water at a 45° angle?