shoneybear07 shoneybear07
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

Isaiah paid 1.12 for a dozen eggs at his local grocery store what would he pay for 3 eggs

Respuesta :

BlueBunny926 BlueBunny926
  • 23-11-2020

Answer:

0.28

Step-by-step explanation:

Divide 1.12 by twelve to get how much each egg costs then multiply that answer by 3 to get 0.28 cents for each egg

Answer Link
keasiahilliard
keasiahilliard keasiahilliard
  • 23-11-2020
the answer is 28 cents
Answer Link

Otras preguntas

Solve equation (4r-2)-(3r+1)=8
Identify the compound sentence A.because had been sunny all week, we did we did not bring umbrellas B.while it rained on the beach, we swam in the ocean C. Las
Emilio tries to jump to a nearby dock from a canoe that is floating in the water. Instead of landing on the dock, he falls into the water beside the canoe. Use
increase £500 by 4.6%
a similarity between filial piety in Confucian China and citizenship in ancient Athens is?
Find the slope (2/10,-3/2)(3/5,1/2)
in any ecosystem, decomposers are important for all BUT one of the following. A) They are important in keeping the nitrogen cycle going. B) They produce most o
the belief that the will of most of the people will be just more often than it will be unjust is called
how gases and particles in the atmosphere interact with light rays
is a arctic wolf a herbivore, carnivore or omnivore. (List at least 5 examples of their meals)