colonaaliyah2308 colonaaliyah2308
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

School lunch costs $1.25 per day. If there are 21 school days
this month, how much would it cost to eat at school all
month?. SHOW YOUR WORK., i need help asap

Respuesta :

LMI123
LMI123 LMI123
  • 23-11-2020

Answer:

$26.25

Step-by-step explanation:

1.25 per day

21 days

1.25 × 21 = 26.25

Answer Link
doeyounton418
doeyounton418 doeyounton418
  • 23-11-2020
It will cost you $26.25 dollar for 21 days.
Answer Link

Otras preguntas

500 g equals ------- kg ?
The Warsaw Pact was a union of (5 points) western European nations eastern European nations both western and eastern European nations the United States and west
The particles that are lost, gained, or shared in chemical reactions are
Which is the adjectival phrase in the sentence? Those old patio chairs on the deck are beginning to rust. A. on the deck B. patio chairs C. Those old D. be
Which of the following communication barriers is very difficult to overcome? a. stereotypes b. assuming similarities c. different communication codes d.
The political affiliation of Chile’s president in 1970, Salvador Allende, is best described as
6. A survey of college students showed that66 of the 600 students surveyed studied aforeign language. How many studentsstud-ed a foreign language?(Hint: 66% 3.)
Which function in vertex form is equivalent to f(x) = x2 + 6x + 3? f(x) = (x + 3)2 + 3 f(x) = (x + 3)2 − 6 f(x) = (x + 6)2 + 3 f(x) = (x + 6)2 − 6
What is freedom of expression
old grouth forests are full of sick, diseased and decadent trees?