CalebRanney
CalebRanney CalebRanney
  • 22-11-2020
  • Chemistry
contestada

In bulk, jelly beans cost 18 cents per ounce.
What is the cost of the jelly beans in dollars per pound?

Respuesta :

tasu
tasu tasu
  • 22-11-2020

Explanation:

One pound is equal to 16 ounces. One pound of jelly beans cost $2.88p

Answer Link
Jackson15939 Jackson15939
  • 14-03-2021

Answer:

$2.88

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

If a nation-state has half of the population out of work, what purpose has its government failed to perform?
2. El padre de mi madre es mi _________ 3. Yo soy el ___________ del hijo de mi hermana. 4. La esposa de mi hijo es mi __________ 5. Yo soy el _________ de los
Tameka uses a scale of 1 inch to 265 feet to draw a map of her favorite bike path. On Tameka's map, the bike path's length is 23.25 inches. What is the exact le
How many americans died into the attack on pearl harbor?
What is the scientific term for this type of wave that was produced by a drum?
Which amendment protects the freedom of the press? a. first amendment b. second amendment c. third amendment d. ninth amendment user: what is prior restrain
How did the geography of the steppes affect the way the Mongols lived
Gasoline being converted into heat energy and mechanical energy is an example of A) Energy transformation B) Radiation C) Renewable resources
After Crassus was killed in battle, who ruled Rome alone?
find the missing variable for triangle if h : a=48in2 and b 12in