cudderlover
cudderlover cudderlover
  • 26-10-2020
  • Mathematics
contestada

At a cost of $8 per pound, how many ounces of rolled oats can be bought for $4.40?

Respuesta :

itsvanessalopez itsvanessalopez
  • 26-10-2020

Answer: 16 ounces

Step-by-step explanation: you can only afford 1 pound with $4.40

Answer Link
hblalock84 hblalock84
  • 23-08-2021

Answer:

8.8oz

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

5. Write an expression equivalent to x - 3y + 4.​
7th grade math help me pleaseeee
three ways in which employment will minimize emotional stress​
Answer This Please ! NO LINKS/FILES
Please help due today
Which of the following is NOT a characteristic of the ostinato? Report an Error question 1 of 5 O It repeats throughout the composition. O It's a short melodic
Giving brain thing. Vicky made the following list to describe humidity: It is the amount of water vapor in the air. It is shown on weather maps in millimeters o
What is the slope of the line below? (-4,6) (-4,2)
can someone please help me with this
Phil has researched TLM Technologies and believes the firm is poised to vastly increase in value. He wants to invest in this company. Phil has decided to purcha