westallennora594
westallennora594 westallennora594
  • 24-10-2020
  • Mathematics
contestada

Which of the following shows the least expensive unit price?

Group of answer choices

3 apples for $1.02

4 apples for $1.52

5 apples for $1.75

6 apples for $2.46

Respuesta :

camrync04
camrync04 camrync04
  • 24-10-2020
3 for 1.02 is the answer
Answer Link
emb0o emb0o
  • 24-10-2020
The answer is 3 apples
Answer Link

Otras preguntas

Which is the correct order of processes that occur for water to move from a lake to a cloud and then turn into rain?
What system includes oxygen, nitrogen, and ozone? a. geosphere b. hydrosphere c. atmosphere d. biosphere
What would happen if the valves separating the chambers in a person's heart did not close?
Blood pressure is a cognitive process because it is observable with lab equipment. true or false
is the relationship between 6 and the number of 6s 6,641
What is the weight of blaines lunch to the nearest pound? Lunch:6.1 kg
joe is making a recipe that calls for 3/4 teaspoon of cinnamon. his only measuring spoon holds 1/8 teaspoon. How many times will he need to fill his measuring s
Which is most likely an acquired trait in horses? A. color of fur B. length of ears C. ability to run D. a slight limp
A man is making chicken noodle soup and has found it to be too salty. What method could he use to make the soup less salty?
_______________________ is the process of cell modification from a generalized cell to one that performs a specific task.