alexacambron22 alexacambron22
  • 24-10-2020
  • Mathematics
contestada

Jessica got the answer $63.68 to the math question below. Explain in your own words why this answer is correct or incorrect.

Respuesta :

adarabadara13
adarabadara13 adarabadara13
  • 24-10-2020

Answer:

can you send an image or something we need more context

Answer Link
phanmuketrash
phanmuketrash phanmuketrash
  • 25-10-2020

Answer:

Jessica is correct

Step-by-step explanation:

32*1.4=44.8

32*.59=18.88

44.8+18.88=63.68

The total price of glue sticks plus the total price of boxes of crayons equals 63.68

Answer Link

Otras preguntas

Why is being a social thinker important for the future? Give specific examples of when it will be critical to use social thinking, outside of the classroom envi
Which of the following would be the most suitable topic for a three-page research paper in a British literature course? I’m stuck between B and D, though I thin
PLEASE ANSWER ASAP WORTH 15 POINTS ASAP THANKS​
What is the Latin word meaning Middle Ages?
is a process of reacting an acid with a base until an equivalence point is reachedCalorimetryDistillationTitrationBuretting​
Why would muscle cells need hundreds more mitochondria than any other cell in the human body?
what is the zero of this function
A person with a mass of 15kg is walking uphill at a velocity of2m/s. What is the walker's momentum?
explain how mass transportation (busses , trains, planes) help reduce impacts on climate change?
Which is one result of the first gulf war? A. Kuwait became an independent nation again. B. saddam Hussein was removed as leader of Iraq. C. Kuwait became part