clualile clualile
  • 24-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 2 bags of rice cost 3 dollars what is the cost per bag of rice

Respuesta :

xdjady6
xdjady6 xdjady6
  • 24-10-2020

Answer:1.50$

Step-by-step explanation:1.50$ X 2 = 3.00$

Answer Link

Otras preguntas

What's the opposite of the word Avatar
4n^2-16 factor the quadratic
Muddy water contains microorganisms, clay, and silt. Which of the following statements suggests that muddy water is a suspension? A.It is a heterogenous mixture
4x-2y=12 -4x-9=54 How can you order a ladder?
In which situation is the object experiencing balanced forces? A) A girl swings on a swing at the playground. B) A car brakes as it approaches a traffic light.
how do you simplify this ? 8(x - 4) - 6(x - 1) + 9x
What is the LCD of 11/12 and 1/8
130% of the sum of 7 and a number n is equal to 91.
If solution A has twice as much solute as solution B is it possible for them to have the same concentration
A drawer has some red, green, and blue marbles. There are 33 marbles in all. Thete are 4 times as many red marbles as green marbles. There are half as many blu