bsmartinez
bsmartinez bsmartinez
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 1 ear of corn cost .30 cents, then how much would it be for 3 ears of corn?

Respuesta :

berthiaumeaiden
berthiaumeaiden berthiaumeaiden
  • 23-10-2020

Answer:

90 cent because 30+30+30 or 30x3

Step-by-step explanation:

Can i please get brainiest?

Answer Link
mrvincentshaw mrvincentshaw
  • 23-10-2020

Answer: It might be .90

Answer Link

Otras preguntas

Does she pluck flower? (change into passive voice)
2,7,26,101,400 what is the next number
2x squared + 9x=-5 i need to solve for x
5^3x=27, what is the value of 5^2x?
Does she pluck flower? (change into passive voice)
Does she pluck flower? (change into passive voice)
4m-5t=-22 5m+6t=-3 Solve by Elimination
Which is greater .05 or .001
Jack mows the lawn in 3 hours. Jane mows the same yard in 4 hours. If they worked together how much time would it take them to mow the yard?
6. The Erie Canal connected Albany on the Hudson with