samantits
samantits samantits
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

IT cost $11 for 15 granola bars.

What is the unit price , un dollars per granila bar , rouned to the nearest hundredth.?​

Respuesta :

michaelss120503 michaelss120503
  • 23-10-2020

Answer:

$1.36

Step-by-step explanation:

Answer Link
seankinsey5 seankinsey5
  • 23-10-2020

Answer: yee yee nation

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What are longitudinal waves?
Is the following a geometric sequence. 1.5, 2.25, 3.375, 5.0625,....
Flight” by John Steinbeck contain personification?
14 POINTS ASAP WHAT IS THE MEASURE OF ANGLE A
What is the equation to solve for pi in Algebra 1?
rate conShow step by step and ASAP
Solve the inequality. Then graph the solution set. I need help on how to solve this.
What is the area of the shaded region?
Solve for x,y, and z and please explain answer. 4x-3y+2z=-29 6x+2y-z=-16 -8x-y+3z=23
In 2002, the average age for a first marriage was almost ____ years for men and just over ____ years for women