inugeets2134567
inugeets2134567 inugeets2134567
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

5kg of food is £45 jim buys 3kg how much does it cost

Respuesta :

Kati19
Kati19 Kati19
  • 23-10-2020
Answer
€27
Why
45/5=9
Meaning that for 1kg if food it’s €9
So
9*3=27
Answer Link

Otras preguntas

Which americans would be most likely to object to calhoun's proposed constitutional system?
When an accused person enters a plea of guilty after negotiating a lesser charge, it is known as a?
Why might there be a size difference between the vacuole found in a plant and animal cell?
FG is the midsegment of isosceles ABC, and is the midsegment of trapezoid CDEF. Segments EF, KM and DC are parallel. Find the measures of segments BC, GF, C
Who wrote the decleration of independence???
Television changed the nature of political communication because it
Have a higher tolerance for risk, and their satisfaction increases when more payoff is at stake
The two primary sets of people in the organization who affect an individual's job satisfaction are:
the year 1968 brought an end to the careers of
Please help!! Brainliest!! Is it possible to remove ten unit cubes from a 3 by 3 by 3 cube made from 27 unit cubes so that the surface area of the remaining sol